Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Як вибрати відеокарту?

 
Фото Головатий Роман Русланович
Як вибрати відеокарту?
 

Відеокарта або, по-іншому, відеоадаптер є не менш важливою частиною сучасного комп'ютера, ніж оперативна пам'ять. У тих випадках, коли ви використовуєте комп'ютер виключно для офісних додатків і перегляду відео, цілком можна обійтися інтегрованою відеокартою. Однак, якщо вас цікавлять сучасні ігри або ж по роботі мається необхідність працювати з графічними програмами, вам не обійтися без хорошої відеокарти.

відеокарта

Як правильно вибрати відеокарту

На сьогоднішній день на ринку лідирують два виробника відеоадаптерів: ATI і nVidia. Взагалі, компаній, що виробляють відеокарти, значно більше і в магазинах присутній величезний асортимент їх продукції, проте всі вони істотно програють двом гігантам. І справа тут не тільки в співвідношенні ціна/якість, але і в працездатності пристроїв.

Справа в тому, що більшість виробників різноманітного заліза для ПК орієнтуються при випуску своєї продукції саме на ATI і nVidia. У зв'язку з цим, при встановленні відеокарти від менш відомих компаній, вона може конфліктувати з рештою обладнанням і програмним забезпеченням.

Тому рекомендуємо вибирати обладнання від ATI або nVidia. За великим рахунком, пристрої останніх поколінь цих двох компаній практично нічим один від одного не відрізняються. Так, при порівнянні можна виявити невеликі переваги і недоліки у кожної з компаній, проте, вони настільки незначні, що цим можна знехтувати. Так що вибирати вам доведеться тільки за ціною та характеристиками самої карти, а не виробнику.

На що слід звернути увагу при виборі відеокарти

Є кілька основних характеристик відеокарти, на які і слід орієнтуватися при виборі обладнання: серія чіпа (чим свіжіша серія, тим потужніше і дорожче пристрій), обсяг відеопам'яті, кількість кадрів в секунду і вимоги до системи. Перші три параметри відповідають за продуктивність вашої відеокарти.

Відповідно, якщо ви плануєте покупку відеокарти для проходження найсучасніших ігор, то чіп в ній повинен бути останній серії, обсяг відеопам'яті 2 і більше ГБ, а кількість кадрів в секунду близько 100. До останнього параметру слід поставитися з особливою увагою, оскільки деяким видеокартам потрібно потужність блоку живлення не менше 450Вт, якщо ж ваш блок видає меншу потужність, то обладнання не буде працювати.

Яку відеокарту вибрати для створення дизайну та відеомонтажу

Найчастіше при роботі зі створення дизайну або відеомонтажу використовуються широкоформатні монітори з роздільною здатністю не менше 1920 * 1080 px або навіть два монітори одночасно. У таких умовах не потрібні високі показники зміни кадрів або великий обсяг відеопам'яті. Однак, відеокарта повинна бути оснащена додатковими виходами DVI (для підключення другого монітора ), а також, при роботі з відео, входів для підключення джерел аналогового відеосигналу (наприклад, відеокамери).

Таким чином, для роботи з графікою і відео найкраще підійдуть пристрої із середньої цінової категорії з чіпами 4-5 серії від ATI ( Radeon 5xx - 6xx ) або третьої серії від nVidia ( GeForce 4xx ). Можна, звичайно ж, взяти і більш дороге обладнання, однак, це буде зайвою витратою грошей.

Яку відеокарту взяти для ігор

Якщо ж ви збираєтеся придбати відеокарту для проходження ігор, то тут на перше місце виходять FPS (частота зміна кадрів), обсяг відеопам'яті і серія чіпа. Для того щоб визначитися з усіма цими показниками, досить просто подивитися на системні вимоги тих ігор, які вас цікавлять.

Так, для не сильно потужних ігор (наприклад, стратегій), а також тих, які були випущені два-три роки тому, буде цілком достатньо обсягу відеопам'яті в 1Гб і FPS 60 і чіпа середньої або передостанній серії. У тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу грати на максимальних графічних настройках в гарячі новинки цього року, рекомендуємо купувати чіпи останньої серії з максимальним об'ємом відеопам'яті і частотою зміни кадрів близько 80-100.

У той же час рекомендуємо не забувати про вимоги самої відеокарти до системи. І мова йде вже не тільки про блок живлення, але і про материнську плату. Також слід врахувати, що такі відеокарти, відразу після виходу коштують дуже дорого, а вже через півроку-рік суттєво втрачають у ціні.

Джерело: it-tehnolog