Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Вчені отримали нові знімки роботи нейронів мозку

 
Picture of Головатий Роман Русланович
Вчені отримали нові знімки роботи нейронів мозку
by Головатий Роман Русланович - Thursday, 3 April 2014, 10:09 AM
 

34 вчених з Allen Institute for Brain Science в Сіетлі завершили створення першої всеосяжної карти мозку ссавців, про що вони оголосили 2 квітня в журналі Nature Neuroscience. Карта детально відображає взаємозв'язки між клітинами мозку миші - нейрони, яких у неї близько 71 мільйона.

Щоб створити карту, дослідники вводили флуоресцентний вірус зеленого кольору в певну зону мозку живої миші. Вірус заражав нейрони поблизу місця ін'єкції, і через три тижні розповсюджувався по всьому мозку. Нижче карта взаємозв'язків, що відбуваються в одній з областей мозку, відображена у вигляді зеленої флуоресцентної сітки заражених нейронів. Серед інших функцій, дана область мозку відповідає за інтерпретацію певних відчуттів, в першу чергу почуття дотику.

Після того як вірус поширився, вчені вилучили мозок з миші і зробили його знімки різними способами , в кінцевому підсумку отримавши близько 1 терабайта даних. Слідуючи по шляху вірусу і аналізуючи створенні зображення до неймовірно дрібних масштабів, дослідники отримали картину того, як заражена ділянка взаємодіє з усім головним мозком . Наприклад , ось 3D візуалізація взаємозв'язків між чотирма областями , що відповідають за зір, в корі головного мозку миші (зелений, жовтий ,червоний ,оранжевий). У прес -релізі дослідження повідомляється, що ці райони тісно взаємозалежні один з одним і з сусідніми областями мозку в таламусі (рожевий) і середньому мозку (фіолетовий).

Як тільки вченим вдалося створити зображення карти нейронних зв'язків в одній області мозку, вони повторили цей процес з усіма іншими ділянками. Всього дослідники проаналізували знімки близько 1700 мишей, але дослідження базоване лише на 469 з них. Нижче візуалізація отриманих даних, яка включає взаємозв'язку кількох областей мозку:

Отримані дані також можуть бути представлені у вигляді круглої діаграми. Ця діаграма відображає зв'язки між 215 областями мозку миші. Взаємозв'язки виходять з 11 конкретних областей мозку виділені різними кольорами, інші відображені сірим кольором.

Джерело: habrahabr