Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Ринок 3D-принтерів зросте на 500% за 5 років

 
Фото Головатий Роман Русланович
Ринок 3D-принтерів зросте на 500% за 5 років
 

Ринок пристроїв для 3-D друку довгий час вважався “гидким каченям” серед іншої хай-тек електроніки, але вектор розвитку цього сегмента невблаганно прагне вгору і аналітики говорять про те, що 3-D принтери можуть стати найбільшим високотехнологічним трендом найближчих років.

Розмір світового ринку, в тому числі 3-D принтерів, матеріалів та пов’язаних з ними послуг, за прогнозами, досягне $16,2 млрд. до 2018 року, відповідно до даних незалежної дослідницької компанії Canalys. На думку аналітиків, на даний момент обсяг сектора становив близько $2,5 млрд. по всьому світу в 2013 році і зросте до $3,8 млрд. в 2014 році. Але вже через п’ять років ринок зросте більш ніж на 500% зі швидкістю щорічного приросту в 45,7%.

Принтери, що колись були прерогативою комп’ютерних ентузіастів, стануть необхідною річчю серед іншої побутової техніки в будинках по всьому світу. Експерти натхнені новим трендом: вважається, що цей сегмент відкриє чимало можливостей як для застосування в побуті, так і в більш складних науках, таких як архітектура і медицина.

Вже зараз були зафіксовані випадки, коли ця технологія змогла врятувати життя. На початку минулого року в клініці в Огайо була проведена операція з відновлення просвіту одного з бронхів двомісячній дитині. Деякі лікарні вже застосовують 3D-друк для створення протезів кінцівок, що ідеально підходять для конкретної людини.

Майбутнє 3D-друку не тільки за створенням твердотільних штучок з пластику. У якості “чорнила” для принтера вже використовуються композиційні матеріали. Так, американська компанія Mark Forged представила 3D-принтер, здатний друкувати об’єкти з вуглецевого волокна – міцного і легкого матеріалу, який використовується, зокрема, в авіабудуванні.

Крім вуглеволокна принтер може “друкувати” склопластиком, нейлоном, пластикомPLA або композитними матеріалами. На ньому можна друкувати інструменти, протези, деталі для машин та інші об’єкти.

Можливо, що багато сценаріїв науково-фантастичних фільмів, де за допомогою машин можна було виробляти їжу, також стануть дійсністю. Відомо, що минулого року NASAвидало грант на створення прототипу “харчового” 3D принтера для друку шоколаду. Передбачається, що надалі принтер буде забезпечувати харчуванням учасників тривалих космічних експедицій.

“Зараз для 3-D друку – поворотний момент”, – коментує Тім Шеперд, старший аналітик Canalys. – “В даний час відбувається перехід від нової і гучної технологічної новинки з незрозумілими перспективами розвитку до технології, здатної гарантовано виробляти реальні, інноваційні, складні та якісні продукти. “Важливим чинником популяризації пристроїв у побуті є ціна на принтери, яка за недавній час знизилася з $30 000 до $1000.

Прогнозів про зростання сегмента 3-D друку – предостатньо. Більшість з них райдужні. Так, в бостонській консалтинговій компанії Lux Research підрахували, що загальний обсяг ринку в 2025 році досягне $8,4 млрд, де драйвером зростання стане продукція, вироблена 3-D принтерами для автомобільної, медичної та аерокосмічної промисловості.

Колорадська контора Wohlers Associates чекає, що високі темпи зростання збережуться протягом наступних кількох років, і галузь досягне обсягу в $10,8 млрд. до 2021 року. Варто зазначити, що на краудфаундингових платформах на зразок Kickstarter, де учасники збирають кошти на реалізацію якихось проектів, найпопулярнішими є саме кампанії зі збору коштів на черговий 3-D принтер.

Звісно, не обійтися і без частки скепсису – на ринку є ті, хто нехтує акціями компаній 3-D друку. Причиною тому стала ситуація, коли котирування двох великих гравців галузі – Stratasys і 3D Systems – після 12-місячного періоду зростання перейшли до стагнації і потім демонстрували зниження.

Але згідно з даними, отриманими Canalys, ця ситуація – лише тимчасовий період, і виграють ті, хто скористається моментом зараз. “Цей ринок швидко розвивається ринок, але він як і раніше перебуває в зародковому стані. Прихід великих гравців, таких, як наприклад, HP, додасть значного прискорення розвитку галузі в найближчі роки”.

Джерело: news.finance.ua