Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Як дізнатися IP роутера

 
Фото Головатий Роман Русланович
Як дізнатися IP роутера
 

Для того щоб змінити настройки роутера, якщо раптом виникла така необхідність, потрібно отримати доступ до його веб-інтерфейсу. Для цього слід ввести в адресний рядок IP-адресу вашого маршрутизатора. Але що робити, якщо ця IP-адреса вам невідома? It-Tehnolog.com розповість, як дізнатися IP роутера.

Як дізнатися IP-адресу роутера

Більшість виробників роутерів використовують для своїх виробів стандартні IP-адреси: 192.168.1.1 або 192.168.0.1, рідше - 192.168.2.1. Тому для початку спробуйте по черзі ввести в адресний рядок браузера ці адреси: якщо роутер доступний по одному з цих IP-адрес, ви побачите вікно для введення логіна і пароля.

Якщо у вас рідкісна модель роутера, до якої не підходять стандартні IP, можна спробувати знайти коробку та інструкцію від вашого роутера: зазвичай виробники вказують IP -адресу виробі на коробці і/або в інструкції з експлуатації. Якщо коробки та інструкції не збереглися, спробуйте знайти інструкцію до вашої моделі роутера в Інтернеті.

Однак у багатьох моделях роутерів присутня опція зміни IP-адреси в панелі управління роутером. Якщо IP був змінений без вашого відома (або якщо ви самі змінили IP і забули нову адресу), ні по одній із стандартних адрес зайти у веб-інтерфейс роутера ви не зможете. У такому випадку доведеться використовувати більш надійні способи дізнатися внутрішню IP-адресу роутера, ніж метод підбору.

Так, локальний IP можна побачити у властивостях мережевого підключення. Для цього потрібно натиснути кнопку Пуск і вибрати пункт меню Панель управління. В панелі управління вам необхідно знайти категорію Мережа та Інтернет і вибрати в ній пункт Центр управління мережами і загальним доступом.

До речі, можна зайти в цей Центр і більш простим способом  клікніть правою кнопкою миші по значку мережевого підключення в панелі завдань і виберіть відповідний пункт контекстного меню. Зайшовши в Центр управління мережами, клацніть по посиланнюПідключення по локальній мережі.

Відкриється вікно стану підключення, в якому потрібно натиснути на кнопку Відомості. Відкриється вікно, що містить інформацію про підключення пристрою. У ньому потрібно знайти рядок Шлюз за замовчуванням, в якому і буде вказаний IP маршрутизатора.

Також для визначення IP-адреси маршрутизатора можна використовувати командний рядок. Для виклику командного рядка натисніть кнопку Пуск і виберіть команду Виконати чи використовуйте клавіші Win+R. У вікні, введіть в рядок Відкрити команду cmd та натисніть кнопку ОК або клавішу Enter на клавіатурі.

Відкриється інтерфейс командного рядка, в якому потрібно ввести команду ipconfig, після чого - натиснути клавішу Enter на клавіатурі. Після цього у вікні командного рядка відобразиться інформація про мережеві підключення, в якій потрібно знайти рядокОсновний шлюз (якщо у вас англійська версія операційної системи, рядок буде називатисяDefault Gateway). У ній і буде вказана IP- адреса.

Також для визначення IP роутера можна використовувати команду трасування маршруту. Для цього потрібно ввести команду tracert і через пробіл - адресу будь-якого гарантовано працючого в даний момент інтернет-сайту, наприклад, tracert google.com. Натисніть клавішу Enter.

Комп'ютер почне прокладати маршрут до зазначеного вами сайту, і в командному рядку відобразиться весь список проміжних вузлів, які проходять пакети по шляху до сайту. Першим вузлом буде, зрозуміло, роутер, тому в першому рядку маршруту ви зможете побачити його IP-адресу.

Як бачите, існує багато способів дізнатися внутрішній IP маршрутизатора, так що ви можете скористатися тим з них, який особисто вам здається найзручнішим.

Джерело: it-tehnolog