Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Вчені створили безпрецедентну мапу магнітних полів нашої Галактики

 
Фото Головатий Роман Русланович
Вчені створили безпрецедентну мапу магнітних полів нашої Галактики
 

Астрофізики випустили безпрецедентну мапу неба, яка зображує схему магнітних полів, що заповнюють нашу галактику Чумацький Шлях. Мапа виявляє лінії магнітних полів, що пролягають паралельно до площини галактики, а також петлі та завитки, пов'язані з хмарами пилу та газу неподалік.

Науковці створювали мапу на базі матеріалів з космічного телескопу Планка (Planck Space Telescope). З 2009 року телескоп окреслював фон космічних мікрохвиль — світла зі Всесвіту за 380 000 років після великого вибуху.

www.esa.int

Однак Планк також фіксував світло з набагато ближчої відстані. За допомогою прибору високої частоти, телескоп помічав світло від мікроскопічних частинок пилу у нашій галактиці та допомагав ідентифікувати точний напрям вібрації світлових хвиль, відмий як поляризація. Саме поляризоване світло виявляє орієнтацію ліній магнітного поля.

Дані з телескопу уможливлюють більш детальні відкриття у ранній історії космосу. Вчені отримають значно кращу картину подій від пришвидшеного розширення, коли Всесвіт був віком лише у 1 секунду, до періоду кількома мільйонами років пізніше, коли народилися перші зірки.

Джерело: gazeta.ua