Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Розроблено електронний імплантат, який здатний повернути людині відчуття дотику

 
Фото Данилів Олег
Розроблено електронний імплантат, який здатний повернути людині відчуття дотику
Данилів Олег - Wednesday 16 March 2016 11:19 AM
 


Пристрій-імплантат було створено вченими зі Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL) спільно з вченими з науково-дослідного інституту Scuola Superiore Sant’Anna (SSSA), Італія. Датчик, розташований на кінчику електронного “пальця”, виробляє електричні сигнали, які змінюються у відповідь на характер контактуючої поверхні. Мікроконтролер переводить ці сигнали в серії електричних імпульсів, що імітують сигнали “мови” нервової системи, які через вбудовані електроди подаються в нервові тканини. І така, в загальному нескладна, система дозволяє людині відчувати характер поверхні, відчуваючи різницю між різними поверхнями з точністю 96 відсотків.

Як повідомляє gizmag.com, випробування нового пристрою-імплантату проводилися і на звичайних людях, не інвалідах. Правда ці люди продемонстрували всього 27-відсоткову точність визначення характеру поверхні, і це було пов’язано, по всій видимості, з тим, що сигнали від пристрою подавалися не в нервові тканини безпосередньо, а за допомогою тонких голок, що проникали крізь шкіру. Однак сам факт, що ця система працює, вже сам по собі є істотним досягненням, і для подальшого розвитку технології вченим не обов’язково будуть потрібні люди-інваліди в якості піддослідних.

Крім області протезування, дана технологія може знайти застосування і в інших областях. “Найбільшою очевидною областю застосування є робототехніка, де роботи також зможуть набути почуття дотику. Крім цього, подібні принципи можна використовувати для забезпечення зворотного зв’язку під час керування хірургічними роботами, промисловими роботами, які працюють в небезпечних місцях і т.п.” – Розповідає Келоджеро Оддо (Calogero Oddo), вчений з університету SSSA.