Віртуальний університет: навчальне середовище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

Новини сайту

Вінницький винахідник створив годинник-навігатор для солдатів АТО

 
Фото Пінчук Назар
Вінницький винахідник створив годинник-навігатор для солдатів АТО
Пінчук Назар - Saturday 11 June 2016 12:25 PM
 

Студент Вінницького національно технічного університету створив годинник-навігатор для солдатів АТО. Винахід не підключений до системи Інтернет, тому його сигнал не можуть відслідковувати сторонні.

"Відколи почалась війна, я весь час думав як можна допомогти солдатам за допомогою ІТ-технологій. Якось мені в голову прийшла ідея створити годинник, сигнал якого не можна блокувати з космосу. Три місяці довелось попрацювати над винаходом, але результат того вартий", - розповідає винахідник Дмитро Кривий. - Годинник вміщує в себе навігаційну систему, компас тa пейджер. Солдати можуть передавати короткі голосові або письмові повідомлення про місце знаходження. Нa невеличкому екрані зображена кaртa, за якою власник годинника може зорієнтуватись на місцевості".


Винахід може працювати під землею та у воді. Єдиним його недоліком є те, що він чуттєвий до сильних ударів.

"Часто телефонують хлопці з АТО й розпитують про цей пристрій. Кажуть, що їм він був би дуже необхідний під час розвідницьких операцій. Я пропонував свої винаходи у Міністерствo oбoрoни Укрaїни, але там сказали, що не мають вільних коштів на розробку" - каже Дмитро.одинник працює від звичайної батарейки, заряду якої вистачає на 48 днів.