Мета курсу поглиблення знань про наукову картину світу, надання відомостей про сучасні та класичні математичні методи та закладання теоретичної бази для подальшого вивчення фахових дисциплін; формування у студентів уявлення про математику як про фундаментальну дисципліну, що лежить в основі усіх технічних наук і є теоретичним апаратом для моделювання процесів і явищ в суспільстві і природі, розвиває навички логічно й алгоритмічно мислити.

Основними завданнями вивчення дисципліни є формування знань про основні поняття і методи математичної науки; формування і розвиток логічного мислення та пам’яті; формування вмінь самостійно здобувати, осмислювати і застосовувати математичні знання, користуватися необхідною літературою; формування вмінь використовувати математичні знання для створення математичних моделей певних явищ чи процесів.


Освітня програма підготовки бакалавра з спеціальності «Комп’ютерні науки» передбачає оволодіння студентами низки фахових компетенцій в області програмування, досягнення яких організовано шляхом вивчення курсів «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Системне програмування», «Клієнт-серверне програмування», «Програмування для мобільних платформ», «Якість програмного забезпечення та тестування», «Front end – розробка» тощо. Проте базовим та початковим курсом, який являється фундаментальним для вивчення зазначених та інших дисциплін, є курс «Основи програмування та алгоритмізація».

Основною метою курсу є формування у студентів базових понять з основ процедурного та об’єктно-орієнтованого програмування, теорії алгоритмів, методів їх розробки, реалізації та аналізу.

Мета курсуопанування значного обсягу математичних фактів та застосування їх для подальшого вивчення фахових дисциплін, строге викладення теоретичних положень, формулювання алгоритмів розв'язування дискретних задач. Основні розділи, що вивчатимуться: основи теорії множин і комбінаторний аналіз, основи математичної логіки, теорія графів, відношення, основи теорії формальних граматик і автоматів, моделі обчислень, моделі кодування, застосування теорії автоматів і графів у комп'ютерних інформаційних технологіях, методи пошуку доведення теорем у логіці предикатів.