Новини сайту

У Малайзії розробили LED-ліхтарі, які працюють від енергії сонця та знищують москітів

У Малайзії розробили LED-ліхтарі, які працюють від енергії сонця та знищують москітів

Deleted user -
Number of replies: 0


Вчені з Університету Малайї, що в Куала-Лумпурі, Малайзія, розробили особливу систему вуличного світлодіодного освітлення, яка працює від енергії сонця та знищує москітів – потенційних переносників лихоманки Денге. 
           Нові лампи покликані зменшити кількість випадків зараження небезпечною хворобою, від якої у 2015 році у країні померло 200 осіб, передає Innogest.
           Розроблені дослідниками LED-ліхтарі використовують реакцію ультрафіолетового випромінювання та діоксиду титану і випускають вуглекислий газ, який імітує за своїм складом видих людини (комарів приваблює саме цей запах). 
           Москіти реагують на газ, який виділяють лампи, і потрапляють у пастку: комахи проникають всередину плафона, де маленький вентилятор заганяє їх у розташовану у нижній частині ліхтаря москітну сітку. Опинившись у сітці, комарі вже не здатні вибратися назовні. 
           До того ж технологія Eco-Greenergy дозволяє новій системі вуличного світлодіодного освітлення отримувати енергію не тільки від міської мережі, але й від сонця. Крім цього, інноваційні ліхтарі, батарея, проводка і контролер у яких знаходяться у верхній частині, можуть не тільки пережити серйозну повінь, а й маючи у стовпі відповідний сенсор, вимірювати рівень води і передавати ці дані до служби попередження.