Новини сайту

Індійський стартап завоював ринок GPS-біжутерією, здатною врятувати від нападників

Індійський стартап завоював ринок GPS-біжутерією, здатною врятувати від нападників

Deleted user -
Number of replies: 0


В Індії набирає обертів стартап Leaf Jewellery, що спеціалізується на виробництві GPS-біжутерії. Прикраси з функціями трекера допомагають в реальному часі відстежувати і швидко оповіщати рідних і близьких про те, де знаходиться власниця аксесуара. Причиною популярності незвичайної біжутерії, на жаль, стала не мода, а небезпечна ситуація в країні.

За офіційною статистикою Національного поліцейського управління, кожні 22,5 хвилини в Індії одна жінка зазнає насильства або домагань. Проблема поширена в країні настільки широко, що викликала великий резонанс у світі. Кілька гучних випадків, таких як інцидент зі студенткою в Делі в 2012 році, спонукали команду випускників Делійського технологічного інституту створити особливий девайс для захисту жінок. Стартап отримав близько $ 300 тис. на розробку від інвесторів, грантових програм та небайдужих до проблеми громадян.

Інженери Leaf Wearables розробили елегантну шийну підвіску, браслет і брелок для ключів з напівдорогоцінним камінням, під якими ховається маленький оповіщаючий пристрій під назвою SAFER. За допомогою таких аксесуарів жінка може швидко повідомити родичів про те, що опинилася в небезпеці і сказати їм про своє місцезнаходження. Прикраси вийшли не просто функціональними, але і по-справжньому красивими.

Кожен аксесуар включає модуль Bluetooth і тривожну кнопку, розташовану під каменем. Браслет, підвіска або брелок сполучаються зі смартфоном. Правда, у них підтримуються тільки Android-пристрої версії 4.0 і вище.

У разі небезпеки дівчині слід двічі натиснути на кнопку тривоги на своєму оздобленні, і встановлений на смартфоні додаток відправить повідомлення на обрані номери. “Це можуть бути номери рідних або друзів, які отримають SMS або повідомлення через спеціальний додаток”, – пояснює один з творців SAFER Маник Мехта (Manik Mehta).

Як повідомляє innogest.ru, додаток також передасть GPS-координати носіїв прикрас родичам, і вони зможуть відстежити її місцезнаходження в реальному часі. Крім того, пристрій підтримує функцію швидкого фотографування, що при можливості дозволяє сфотографувати злочинця. Для цього треба навести смартфон на об’єкт і один раз натиснути на прикрасу. До речі, цій функції дівчата знайшли ще одне застосування – виявилося, робити селфі так набагато зручніше.

З моменту виходу продукту на ринок компанія продала вже понад 5 тис. прикрас. Замовлення надходять не тільки з Індії. П’ята частина всіх продажів припала на частку Туреччини. Компанія поставила собі за мету забезпечити пристроями SAFER не менше мільйона чоловік до кінця 2017 року. Коштують GPS-аксесуари від 3500 до 5000 рупій.