Новини сайту

Вчені отримали нові знімки роботи нейронів мозку

Вчені отримали нові знімки роботи нейронів мозку

Головатий Роман Русланович -
Number of replies: 0

34 вчених з Allen Institute for Brain Science в Сіетлі завершили створення першої всеосяжної карти мозку ссавців, про що вони оголосили 2 квітня в журналі Nature Neuroscience. Карта детально відображає взаємозв'язки між клітинами мозку миші - нейрони, яких у неї близько 71 мільйона.

Щоб створити карту, дослідники вводили флуоресцентний вірус зеленого кольору в певну зону мозку живої миші. Вірус заражав нейрони поблизу місця ін'єкції, і через три тижні розповсюджувався по всьому мозку. Нижче карта взаємозв'язків, що відбуваються в одній з областей мозку, відображена у вигляді зеленої флуоресцентної сітки заражених нейронів. Серед інших функцій, дана область мозку відповідає за інтерпретацію певних відчуттів, в першу чергу почуття дотику.

Після того як вірус поширився, вчені вилучили мозок з миші і зробили його знімки різними способами , в кінцевому підсумку отримавши близько 1 терабайта даних. Слідуючи по шляху вірусу і аналізуючи створенні зображення до неймовірно дрібних масштабів, дослідники отримали картину того, як заражена ділянка взаємодіє з усім головним мозком . Наприклад , ось 3D візуалізація взаємозв'язків між чотирма областями , що відповідають за зір, в корі головного мозку миші (зелений, жовтий ,червоний ,оранжевий). У прес -релізі дослідження повідомляється, що ці райони тісно взаємозалежні один з одним і з сусідніми областями мозку в таламусі (рожевий) і середньому мозку (фіолетовий).

Як тільки вченим вдалося створити зображення карти нейронних зв'язків в одній області мозку, вони повторили цей процес з усіма іншими ділянками. Всього дослідники проаналізували знімки близько 1700 мишей, але дослідження базоване лише на 469 з них. Нижче візуалізація отриманих даних, яка включає взаємозв'язку кількох областей мозку:

Отримані дані також можуть бути представлені у вигляді круглої діаграми. Ця діаграма відображає зв'язки між 215 областями мозку миші. Взаємозв'язки виходять з 11 конкретних областей мозку виділені різними кольорами, інші відображені сірим кольором.

Джерело: habrahabr