Новини сайту

NASA показала субмарину, яка зануриться у води Титану в 2040 році

NASA показала субмарину, яка зануриться у води Титану в 2040 році

Головатий Роман Русланович -
Number of replies: 0

субмарина космосNASA показала автономну субмарину, яку відправить у космос до найбільшого супутника Сатурна Титана у 2040 році.

Цей підводний човен, який буде здатним долетіти аж до Сатурна, зможе перебувати на Титані протягом 90 днів та проінспектує 2000 кілометрів трьох вуглеводневих морів супутника.

Субмарина вагою понад одну тонну буде збудовано за прикладом вже існуючих водорозчинних дронів. Але, зважаючи на те, що апарат має функціонувати на відстані мільярдів кілометрів, субмарина функціонуватиме автономно, повідомляє The Mirror.

"Після першого випробування, з метою визначення динамічних характеристик на місці та перевірити показові моделі, апарат розпочне свою наукову подорож", - пояснюють в агенції.

Вченим вже дещо відомо про поверхневі води супутника завдяки інформації, які зібрали зонди Voyager 1 та Voyager 2.

Захищені щільною атмосферою  так звані озера Титана складаються з рідкого етану, метану і пропану з температурою занурення до мінус 179 градусів.

 Найбільше із цих озер, яке має 160-300 метрів глибини, і стане об'єктом завданням для нового підводного човна.

Субмарину доставить на Титан спеціальний космічний корабель, який зможе пробитися через щільну атмосферу супутника на гіперзвуковій швидкості, а після посадки потоне в озері.

"Ця модель є тільки першим дизайном апарату і вже виявила низку технічних моментів, які ще потребують більш уважного дослідження. Навіть відкинувши масштаби планетарного застосування апарату, цей досвід змусив нас поглянути на дизайн субмарин із нового боку", - підсумовує NASA.

Джерело: tsn.ua