Новини сайту

Нові сонячні батареї виробляють енергію за будь-якої погоди

Нові сонячні батареї виробляють енергію за будь-якої погоди

Deleted user -
Number of replies: 0


Китайські науковці розробили сонячні панелі, що виробляють енергію з дощових крапель. Про це пише інтернет-портал Science Alert.

Ключем до нової розробки є графен. Команда дослідників з Океанського університету Китаю використала графенові листи, щоб відокремити позитивно заряджені йони (в тому числі натрію, кальцію та амонію) в дощових краплях для вироблення електроенергії.

Під час експерименту науковці застосували недорогі, тонкоплівкові сонячні елементи під назвою комірки Гретцеля. Після додавання шару графену панелі були встановлені на прозорій підкладці з оксиду індію-олова та пластика. Отримана сонячна батарея виробляла енергію як від сонячного світла, так і з дощових крапель.

Процес полягає в тому, що позитивно заряджені йони прикріплюються до ультратонкого графенового покриття і утворюють подвійний шар з уже наявними в ньому електронами. Різниці в потенційній енергії між двома шарами досить, щоб генерувати потужний електричний струм.

Технологія поки перебуває на початковій стадії, однак фахівці сподіваються, що вона зробить прорив у галузі поновлюваних джерел енергії.