Основи програмування
Структура за темами
-
ОСНОВИ ПРОГРАМУВАННЯ
Метою курсу – є формування у здобувачів освіти системи теоретичних знань щодо базових технологій програмування та алгоритмізації, а також набуття практичних навиків створення програмних продуктів, аналізу і реалізації базових алгоритмів використовуючи мови програмування Python та Java. Блоки розподілено рівномірно між двома навчальними семестрами.Освітня програма підготовки бакалавра з спеціальності «Комп’ютерні науки» передбачає оволодіння студентами низки фахових компетенцій в області програмування, досягнення яких організовано шляхом вивчення курсів «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Операційні системи та системне програмування», «Клієнт-серверне програмування», «Програмування для мобільних платформ», «Якість програмного забезпечення та тестування», «Web-технології та web-дизайн» тощо. Проте базовим та початковим курсом, який являється фундаментальним для вивчення зазначених та інших дисциплін, є курс «Основи програмування».Студентам (курсантам) в ході вивчення курсу надана можливість здобуття поглиблених знань шляхом проходження відкритих он-лайн курсів «Основи програмування» (1 семестр), «Основи програмування на Java» (2 семестр) та основи програмування CS50 2019 (без семестрової прив'язки), які розміщено на платформі Prometheus.Здобувачі які успішно вивчили он-лайн курс з рекомендованого переліку, що засвідчено відповідним сертифікатом, звільняються від виконання обов'язкових індивідуальних практичних завдань.Обсяг дисципліни:
10,0 кредитів / 300 академічних годин, з яких: лекцій 64 години, лабораторних 64 години, самостійної роботи 172 години. Семестрова частина складає: лекцій 32 години, лабораторних 32 години, самостійної роботи 101 година.
Форми навчання
лекції, лабораторні заняття, індивідуальні практичні завдання, консультації, самoстійна робота.
Форми контролю
поточний контроль:
- тестування;
- виконання індивідуальних завдань та їх захист на оцінку;
- усне опитування.
підсумковий контроль:
- екзамен (1 та 2 семестр)
допуск до підсумкового контролю:
Критерієм допуску до підсумкового контролю є одержання понад 60 зі 100 можливих балів за результатами проходження курсу (семестрової частини) на базі віртуального навчального середовища.
Одержання необхідної кількості балів можливе за рахунок проходження тестових завдань (теоретична частина) та виконання індивідуальних практичних завдань (практична частина). Розподіл між запропонованими складовими контролю знань наступний: тестові завдання – максимум 40 балів, індивідуальні практичні завдання – максимум 60 балів.
Здобувачі, які успішно вивчили он-лайн курс з рекомендованого переліку, що засвідчено відповідним сертифікатом, звільняються від виконання індивідуальних практичних завдань (одержують 60 балів за практичну частину).
Викладачі
Придатко О. В., к. т. н., доцент, начальник кафедри інформаційних технологій та телекомунікаційних систем
Кордунова Ю.С., ад'юнкт кафедри інформаційних технологій та телекомунікаційних систем
-
-
-
За умови представлення сертифікату, що засвідчує проходження курсу, студентові (курсантові) автоматично зараховуватиметься оцінка «відмінно» за поточний семестр
-
Підручник орієнтований на вивчення Java як людьми з мінімальним рівнем знання програмування так і людей, які хочуть покращити свої знання з певних нюансів мови.
-
-
-
1. Введення в класи
2. Конструктори
-
1. Типізовані та void-методи
2. Методи, що приймають параметри
3. Використання об’єктів в якості параметрів методу
4. Аргументи динамічної довжини
-
1. Перевизначення методів
2. Перевизначення конструкторів
-
1. Управління доступом
2. Ключові слова static та final -
1. Вкладені та внутрішні класи
2. Наслідування
3. Ключове слово super
-
-
Шановні студенти !
В даному розділі ви матимете змогу оцінити якість вивченого курсу. Для цього необхідно дати відповідь на декілька тестових питань. Вся інформація є конфіденційною і використовується з метою удосконалення освітнього процесу.
Оцінка курсу здійснюється за дванадцятибальною шкалою:
10-12 балів – якість проявляється завжди;
7-9 балів – якість проявляється часто;
4-6 балів – якість проявляється на рівні 50%;
1-3 бали – якість проявляється рідко;
0 балів – якість відсутня.