Структура за темами

  • МЕНЕДЖМЕНТ НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ

    Освітня компонента “Менеджмент наукових проектів” спрямована на формування вміння розробляти, планувати й ефективно реалізовувати наукові проекти за базовою моделлю проектного менеджменту (знання процесів і процедур ініціювання, ведення й завершення проекту) із доцільним застосуванням відповідного програмного забезпечення. Окрема увага приділятиметься виробленню навичок обраховування проектних кошторисів, оцінювання результатів проекту і планування проектних ризиків, уміння планувати робочі завдання в часі і встановлювати пріоритети у проєктній діяльності.

     Метою курсу «Менеджмент наукових проєктів» є опанування навичками науково-організаційної діяльності завдяки обізнаності з принципами формування робочих груп, етичної ділової комунікації, техніками підвищення ефективності використання робочого часу й наполегливості в досягненні поставлених завдань у визначені терміни; уміння працювати автономно та ініціативно.

     

    Серед тем курсу важливе місце посідає пошук можливостей фінансової підтримки наукового проекту та підготовки заявок для отримання фінансування. Більшою мірою ці теми сфокусовано на вивчення вимог Фонду фундаментальних досліджень, європейських та американських програм наукових досліджень, але, в залежності від сфери наукових інтересів PhD-здобувача вивчаються також і інші. За результатами вивчення дисципліни слухачі готують грантову заявку на внутрішньоакадемічний конкурс.


  • Тема 1 Планування проєкту

    Проект та специфіка проектної діяльності . Суть планування та обґрунтуванні цілей проєкту. Функції управління проектами. Структура, оточення та учасники проекту. Життєвий цикл проекту за підходами міжнародних інвесторів. Планування реалізації проекту відповідно до галузевої спрямованості.


  • Тема 2 Управління проєктом: методика SCRUM

    Традиційні методології розробки програмних проєктів. Гнучкі методології розробки, їх відмінності від традиційних методологій. Управління SCRUM-технологіями як різновид проєктної діяльності. Моделі і методи SCRUM-технологій проактивного управління проєктами. Структура спринтів проектної діяльності та її перетворення. Структура шляхів постачання ресурсів для запобігання кризових подій.

  • Тема 3 Закінчення проєкту, звітування

  • Тема 4 Логіко-структурна матриця наукового проєкту

    Логіко-структурна матриця наукового проекту. Визначення показників впровадження наукового проекту.

    Критерії вибору організаційної структури наукового проекту. Типи організаційної структури наукового проекту. Визначення функціональних обов’язків учасників проекту відповідно до галузевої спрямованості. Управління науковими проектами з використання зовнішньої організаційної структури проекту. Юридичне оформлення наукових проектів за напрямками діяльності. Визначення структури проекту на етапі планування. Формування компонентів структуризації наукового проекту відповідно до галузевої спрямованості.

  • Тема 5 Перевірка практичної здійсненності ідеї наукового проєкту (припущення та ризики)

    Науково-технічна експертиза. Аналіз інноваційного проєкту. Припущення та ризики наукового проєкту. Планування розподілу ресурсів проекту (діаграма Ганта).

    Оцінка життєздатності проекту. Сутність техніко-економічного обґрунтування проекту. Аналіз проекту на основі комплексної експертизи. Основні концепції, які визначають економічну цінність проекту. Наукові аспекти проектного аналізу відповідно до галузевої спрямованості. Критерії оцінки проектної ефективності наукових проектів різної галузевої спрямованості. Принципи управління проектними ризиками. Причини виникнення та чинники впливу на динаміку ризиків за різними виробничими напрямками. Методи аналізу ризиків наукового проекту відповідно до галузевої спрямованості.

  • Тема 6 Визначення показників впровадження наукового проєкту

  • Тема 7 Планування часу та ресурсів, необхідних для реалізації наукового проєкту

  • Тема 8 Міждисциплінарні наукові проєкти і створення проєктних груп

  • Тема 9 Оцінка та розробка бюджету проєкту

    Фінансове планування за проектом. Система контролю дотримання параметрів проекту відповідно до галузевої спрямованості. Вибір і завдання проектних фірм. Стратегії фінансування наукового проекту.

    Категорії витрат проекту відповідно до галузевої спрямованості. Порядок планування витрат за проектом з урахуванням виробничого напрямку. Розробка бюджету проекту. Формування джерел фінансування проекту за напрямами наукових досліджень. Взаємозв’язок та взаємовплив складових частин процесу реалізації проекту. Можливості внесення змін до проектного бюджету. Оптимізація недостатньої кількості ресурсів.


  • Тема 10 Пошук фінансування для наукових проєктів

    Пошук фінансування для наукових проєктів. Види контролю виконання проекту. Технологія оцінки проектної діяльності. Звітність у системі контролю відповідно до галузевої спрямованості. Регулювання процесу реалізації проекту. Гранти. Презентація наукових проектів.


  • тести

  • Оцінювання курсу

    Шановні здобувачі !

    В даному розділі ви матимете змогу оцінити якість вивченого курсу. Для цього необхідно дати відповідь на декілька тестових питань. Вся інформація є конфіденційною і використовується з метою удосконалення освітнього процесу.

    Оцінка курсу здійснюється за дванадцятибальною шкалою:

    10-12 балів – якість проявляється завжди;

    7-9 балів – якість проявляється часто;

    4-6 балів – якість проявляється на рівні 50%;

    1-3 бали – якість проявляється рідко;

    0 балів – якість відсутня.